Plnění autoklimatizací - servis autoklimatizací

U nás v autoservisu v Blansku Vám doplníme klimatizaci do všech vozů

U nás v autoservisu v Blansku Vám doplníme klimatizaci do všech vozů

Plnění autoklimatizace a servis

  • Plníme jak staré (R134a), tak nové (R1234yf) chladivo
  • Používáme přístroje, techniku a doplňky firmy VALEO a WÜRTH

Téměř každé auto v dnešní době má zabudovanou klimatizaci. Klimatizace je úžasná věc v létě, kdy se venkovní teploty pohybují velmi vysoko. Klimatizace nasává horký venkovní vzduch, kterému upraví teplotu, vlhkost a musí projít filtrem. Poté je čistý a ochlazený vzduch dopraven do interiéru vozidla.

Servis a plnění autoklimatizací Blansko - RS servis

Náš tým v případě potřeby provede:

  • Test klimatizačního okruhu a diagnostiku závady, následná výměna a oprava
  • Opravíme nebo vyměníme chladiče, kompresory, hadice, filtry, výparníky, termostaty, potrubí, čidla teplot atd
  • Provedeme antibakteriálná dezinfekci a vyměníme pylový filtr
  • Doplníme chladící kapalinu /médium/
  • Aplikujeme UV speciální detekční látku, pomocí které odhalíme netěsnosti klimatizačního okruhu

Údržba autoklimatizace - rozhodně se vyplatí

Klimatizace je ideální prostředí pro tvorbu a shromažďování různých mikroorganismů a nečistot, které tvoří ideální základ pro různá onemocnění a alergie.

Doporučujeme

Minimálně dvakrát do roka si nechat klimatizaci zkontrolovat. Minimálně však vyměnit filtr a to hlavně pokud při zapnutí cítíte zápach. Doporučujeme občas zapnout klimu i v zimě. Stačí na chvíli. Docílíte toho, že chladící médium se speciálním olejem promaže kompresor a těsnění, což je velmi důležité.

Naše zdraví a klimatizace

Klimatizace ve je nechladnější a nejvlhčí místo ve vozidle. Bakterie a plísně tam mají doslova živnou půdu. Je nutné klimatizaci udržovat a dezinfikovat. Filtr, který je zanesený je doslova přeplněný různými mikroorganismy. Pokud sedí ve voze člověk se sníženou imunitou, může to u něj vyvolat nežádoucí reakci organismu. Kýchání, plný nos jako při rýmě, zarudnutí očí nebo různé pocity pálení. Buhužel však běžně dostupné dezinfekční prostředky nejsou účinné, proto je dobré se obrátit na profesionály s patřičným vybavením. Vzpomeňte si, kdy byla Vaše klimatizace naposledy servisována. Pokud jste kuřáci, astmatici, alergici nebo máte malé děti, měla by být pro Vás výměna a čištění klimatizace samozřejmostí.

Jaké máme typy klimatizací

Klimatizace máme manuální, poloautomatické a automatické.

Manuální klimatizaci jednoduše poznáme podle tlačítka A/C ne tlačítka se symbolem sněhové vločky. Po stisknutí tlačítka by měl během chvilky proudit chladný vzduch.

Poloautomatická klimatizace je podobná, jen si teplotu nastavíte otočným ovladačem s vyznačenými teplotami nebo pomocí displeje.

Automatická klimatizace je zcela samostatná. Teplotu řídí pomocí čidel rozmístěných ve vozidle. Automatickou klimatizaci poznáte podle tlačítka AUTO nebo podle toho, že po nastartování vozidla se klima rozběhne na plný výkon. V dnešní době není vyjímka ani vícezódová klimatizace, kde si každý pasažér nastaví teplotu, která mu vyhovuje.

Jak správně zacházet s klimatizací v automobilu

Často je klimatizace označena za příčinu vysoké spotřeby paliva. Ano, klimatizace zvyšuje spotřebu, nicméně samotný řidič je schopen tento vliv částečně omezit. Při vstupu do rozpáleného vozidla je dobré otevřít okna nebo dveře, abychom vypustili přehřátý vzduch. V první fázi po spuštění klimatizace doporučujeme zapnout pouze vnitřní cirkulaci vzduchu. Ulevíte kompresoru, který nemusí ochlazovat horký vzduch zvenčí. Ochlazuje pouze ten vnitřní, který ovšem postupně chládne. Během jízdy mějte okna vždy zavřená. Pamatujte, že v klimatizaci je obrovská vlhkost, kterou je třeba byť částečně dostat ven. Před koncem Vaší jízdy je dobré klimatizaci vypnout a tím se vlhkost dostane pryč. Často se nás zákazníci ptají, proč mají pod vozem vodu. Je to z toho důvodu, že trubky s chladícím médiem jsou při zaplé klimatizaci omrzlé a v momentě jak zastavíte, námraza roztaje a udělá pod autem louži. Je to přesně naopak. Pokud se Vám pod autem nevytvoří loužička vody, není s klimatizací něco v pořádku a měli by jste navštívit odborný servis.

Jak vyčistit a dezinfikovat kabinu vozu svépomocí a zbavit se nepříjemného zápachu

Podívejte se na toto video. Spray můžete zakoupit v našem servisu v Blansku.

Napište nám a zeptejte se

Kontrolný kód

i

Kontaktujte nás

Kontaktujte autoservis Blansko

Telefonní kontakt - autoservis Blansko

724 864 443

QR kontakt na autoservis Blansko

BSR chiptuning Blansko

Vůně do auta

HEL

RAVENOL

Tuning bezpečně

Eibach

BSR Performance

Vysoce kvalitní oleje Millers

FULL Motorsport Brno

Levné alarmy

barracuda racing wheels

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti